Odotuksemme ja yhteystietomme tavarantoimittajille - S-ryhmä

Oletko uusi tavarantoimittaja?

Jos tarjoat meille tuotetta ensimmäistä kertaa, täytä ystävällisesti ensin esitietolomake. Kun olemme käyneet lomakkeesi läpi, olemme sinuun yhteydessä.

ESITIETOLOMAKE

Jaksoaikataulut

Edi-sanomat

Tuotetietolomakkeet

S-ryhmän päivittäistavarakaupalla on käytössä kaksi tuotetietolomaketta. Alla esitellyt lomakkeet ovat vain esimerkkejä, valikoimapäätösten jälkeen tavarantoimittajilta pyydetään tuotetiedot vain valituista tuotteista esitäytetyllä lomakepohjalla.

Pakkausohjeistus

Oheisessa materiaalissa esitetään S-ryhmän päivittäistavarakaupan ja Inex Partners Oy:n vaatimukset lavoille ja myyntieräpakkauksille toimitusketjun eri vaiheissa.

Tässä uudistetussa pakkausohjeessa kiinnitetään erityistä huomioita pakkausten ja lavojen käsiteltävyyteen nykyaikaisessa, automaatiota hyödyntävässä logistiikkakeskuksessa sekä myymäläympäristössämme.

Lisäksi ohjeessa on esitetty määrittelyt, joilla arvioidaan myyntieräpakkauksen hyllyvalmiutta osana S-ryhmän hankinta- ja valikoimaprosessia.

Pakkausohje

Yhteystiedot

Hankintajohtaja, päivittäis- ja käyttötavarat Jari Simolin, p. 010 76 87030, jari.simolin@sok.fi

PÄIVITTÄISTAVARAKAUPPA:
Teolliset elintarvikkeetOstojohtaja
Anne-Mari Lilius,
p. 010 76 87104,
anne-mari.lilius@sok.fi
Tuoretuotteet, pakasteetOstojohtaja
Kim Strömsholm,
p. 010 76 87080,
kim.stromsholm@sok.fi
Hedelmät, vihannekset, kukatRyhmäpäällikkö
Veli-Matti Puhakka,
p. 010 76 87120,
veli-matti.puhakka@sok.fi
Päivittäiskäyttötavarat, panimojuomat, pehmopaperit, hygienia ja kosmetiikka, lemmikkieläintuotteet, vaipat, urheiluravinteet ja vitamiinit, paristot ja lamputOstojohtaja
Juha Valtonen,
p. 010 76 81656,
juha.valtonen@sok.fi
KÄYTTÖTAVARAKAUPPA:Ostojohtaja
Riikka Vanha-Aho,
p. 010 76 87124,
riikka.vanha-aho@sok.fi
PukeutuminenRyhmäpäällikkö
Rauno Pentikäinen,
p. 010 76 81480,
rauno.j.pentikainen@sok.fi
Koti, kodin elektroniikka, kirjat, lelut, paperitarvikkeetRyhmäpäällikkö
Anne Hagman,
p. 010 76 81630,
anne.hagman@sok.fi
Urheiluvälineet, jalkineet, laukut, lelut, kodinkoneetRyhmäpäällikkö
Robert Lakner,
p. 010 76 87039,
robert.lakner@sok.fi
RautaRyhmäpäällikkö
Marko Väänänen,
p. 010 76 81637,
marko.vaananen@sok.fi
TietosisältöRyhmäpäällikkö
Miika Sipilä,
p. 010 76 87072,
miika.sipila@sok.fi

Tuoteryhmäkohtaiset hankintavastuut

Hei, huomasimme, että käytät tällä hetkellä Internet Explorer -selainta, jota ei enää aktiivisesti tueta. Jotta vierailusi sivustollamme olisi mahdollisimman sujuva, suosittelemme sinua vaihtamaan selaimeksesi esimerkiksi Google Chromen tai Mozilla Firefoxin.